Dlaczego warto programować?

programowanie

Wydaje się, że bycie php web developerem stało się w ostatnich czasach bardzo modne. Czy to tylko chwilowy trend? Czy warto tworzyć witryny i aplikacje? Zacznijmy jednak od początku i zastanówmy się, dlaczego w ogóle warto programować?

Rynkowy popyt

Wraz z pojawieniem się w Polsce internetu (było to w latach 80. ubiegłego stulecia), zaczęły powstawać pierwsze witryny, a wraz z nimi rozwijała się cała branża IT. Tak pozostało aż do dzisiaj. Z tą jednak różnicą, że stron jest coraz więcej. Tak naprawdę nie ma już szanującej się firmy, która byłaby nieobecna w internecie. Spory odsetek marek wybiera także własne aplikacje mobilne. Jak wiadomo, nie każdy przedsiębiorca potrafi programować. Zresztą jest to nawet niemożliwe, aby właściciel firmy zajmował się wszystkim samodzielnie. W związku z powyższym php web developerzy mają ręce pełne roboty. Specjaliści twierdzą, że aktualnie ponad 80% wszystkich witryn internetowych opiera się właśnie na tym języku. Wszystkie powyższe aspekty sprawiają, że na rynku jest prawdziwy popyt na programistów.

Świetlana przyszłość

Ci sami specjaliści są zdania, że wirtualny świat nie zatrzyma się w miejscu, a wręcz przeciwnie. Przypuszczają oni, że będzie się nieustannie rozwijał i odpowiadał tym samym na potrzeby zgłaszane przez konsumentów. Porównywarki cenowe, aplikacje służące poszukiwaniu atrakcyjnych produktów, miejsc, czy połączeń międzymiastowych to tylko początek bardzo długiej listy zadań, przed którymi staje niejeden php web developer. Kolejny argument, który wskazuje na to, że warto programować to fakt, iż firmy stale zgłaszają zapotrzebowanie na nowe usługi.

Avatar for Marcin

Marcin

2 komentarze

 • Avatar for pawi
  pawi
  Odpowiedz
  Posted at 11:38, 11 stycznia 2021

  programista to zawód przyszłościowy, technologia się rozwija i w tym zawodzie zawsze będzie zapotrzebowanie

 • Avatar for Adam
  Adam
  Odpowiedz
  Posted at 09:16, 11 sierpnia 2022

  Dobrych programistów na rynku wciąż brakuje.

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email