Przyszłość stanowiska PHP Web Developera

php web developer

Przyszłość stanowiska PHP Web Developera

W dobie, gdzie programistą może zostać niemal każdy, a informatyka towarzyszy nam niemal na każdym kroku, zawód PHP Web Dvelopera wydaje się jednym z tych, na które zapotrzebowanie nigdy się nie skończy. Zdaniem jednak samych programistów, za jakiś czas część profesji z dziedziny informatyki może zupełnie zniknąć, lub przetransformować się do postaci, o której dziś jeszcze nie słyszeliśmy.

Idzie nowe

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że dynamika zmian w informatyce i  tworzenie ciągle nowych języków programowania generuje konieczność przekwalifikowywania się kolejnych zawodów. Dziś informatyk to zwykle programista. Technik często zamienia się w informatyka, a programista w grafika. To dość częste transformacje, do których dochodzi w obecnych czasach dość często. Zawód php web developera ma się bardzo dobrze i zapewne jeszcze długo taka sytuacja będzie miała miejsce.

Istotna jest również ilość tworzonych stron internetowych oraz rozwój blogosfery. Dziś niemal każdy może założyć swojego bloga. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że nie zostawimy przypadkowi jego strony graficznej. Lepiej poprosić o pomoc doświadczonego programistę, który operuje systemami CMS i poprosić go o cykliczną, odpłatną pomoc. To samo tyczy się sklepów internetowych, które również często potrzebują kogoś do pracy nad szablonem sklepu. Być może php web developerzy będą się często przekwalifikowywać, ale z pewnością nie znikną z rynku pracy jeszcze długi czas.

Avatar for Marcin

Marcin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email