Ile naprawdę zarabia PHP web developer?

ile zarabia php developer

Ile naprawdę zarabia PHP web developer?

Od pewnego czasu na rynku pracy spotkać się można z niemałym zamieszaniem, które dotyczy całej branży IT. Krążą wręcz legendy na temat niebotycznych stawek dla programistów. Jak jest naprawdę? Szczegóły w poniższym materiale.

Nieustanna nauka

Na początku warto zaznaczyć, że praca programisty (w tym także PHP) to ciągła nauka. Wynika to niewątpliwie z niezwykłej dynamiki całej branży i samej technologii. Większości rzeczy developerzy uczą się sami. Są jednak takie aspekty, które wymagają uczestnictwa w specjalistycznych szkoleniach. A te, jak wiadomo, do najtańszych nie należą.

Niekończąca się inwestycja

W związku z powyższym każdy programista powinien być przygotowany na nieustającą konieczność inwestowania swoich pieniędzy w dalszą edukację. Bardzo podobnie ma się sytuacją ze sprzętem. Warsztat każdego PHP web developera to przede wszystkim komputer. Zwłaszcza w sytuacji, gdy programista pracuje na własnym sprzęcie. Nie trzeba raczej nikogo przekonywać, że podążanie za technologią niekiedy potrafi słono kosztować.

Czy to się opłaca

W tym momencie pewnie część osób zastanawia się, czy właściwie warto inwestować aż tyle? PHP web developerzy odpowiadają jednogłośnie, że tak. Programowanie to praca twórcza, która potrafi dawać olbrzymią satysfakcję. W dodatku jest stosunkowo dobrze płatna. Tak naprawdę nie trzeba posiadać nawet wykształcenia wyższego. Wystarczy tylko umiejętność kodowania i determinacja do ciągłej nauki. Średnie zarobki wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy miesięcznie. Zależą od bogatego portfolio oraz miasta, w którym pracuje developer.

Avatar for Marcin

Marcin

6 komentarzy

 • Avatar for Marcin
  Marcin
  Odpowiedz
  Posted at 15:15, 21 kwietnia 2022

  Zarobki są bardzo różne. Średnie miesięczne wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi ponad 7000 brutto.

 • Avatar for Radek
  Radek
  Odpowiedz
  Posted at 12:17, 27 lipca 2022

  Zarobki na stanowisku PHP Web Developera są bardzo różne, zazwyczaj oscylują pomiędzy 5680 a 9410 PLN brutto.

 • Avatar for zuza
  zuza
  Odpowiedz
  Posted at 21:49, 14 grudnia 2022

  Zarobki sa tak różne, że ciężko jednoznacznie określić

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email