A po pracy czas na dodatkowe zlecenia. Czy warto?

czy warto

A po pracy czas na dodatkowe zlecenia. Czy warto?

Zawód PHP web developera charakteryzuje się ciągłą i nieustającą pracą. Z jednej strony, wciąż na rynku pojawiają się nowości, o których należy wiedzieć, aby być atrakcyjnym zleceniodawcą. Z drugiej, liczba projektów jest ogromna. Zastanówmy się jednak, czy taka praca po godzinach jest w ogóle opłacalna?

Kwestia priorytetów

Życie każdego człowieka podporządkowane jest priorytetom. Dla części społeczeństwa najważniejsza jest rodzina, inni stawiają na karierę i rozwój. Są też tacy, którzy wszystko postrzegają przez pryzmat pieniądza. Bez względu jednak na wyznawane wartości, rozwój to aspekt, który towarzyszy każdemu programiście. W końcu chodzi przecież o to, aby kolejne linijki kodu stawały się coraz lepsze.

Portfolio

Nauka to tylko jedna strona medalu. Każdy, kto jest PHP web developerem wie, iż niezwykle istotne jest budowanie własnego portfolio. Chodzi nie tylko o pokazanie innym swoich możliwości i zdobywanie intratnych zleceń. Nawet etatowcy są zobligowani do ciągłego rozwijania swojej dokumentacji zleceń. Dlaczego? Ponieważ pracodawcy niejednokrotnie na tej właśnie podstawie przydzielają konkretne projekty.

Dodatkowe środki

Warto pamiętać, że zlecenia dodatkowe to w dalszym ciągu praca, za którą należy się wynagrodzenie. Chyba, że projekt jest wykonywany pro bono. Jest to zatem doskonały sposób na reperowanie domowego budżetu. Wyjazd na wymarzone wakacje, kupno mieszkania, budowa domu, nowy samochód – to aspekty, które najczęściej pojawiają się w wypowiedziach php web developerów.

Bez względu na motywy działania, dodatkowe zlecenia są opłacalne i dlatego internetowi twórcy tak chętnie je przyjmują.

Avatar for Marcin

Marcin

2 komentarze

  • Avatar for Grzesiek
    Grzesiek
    Odpowiedz
    Posted at 11:08, 8 października 2021

    Wszystko zależy od tego, jakie kto ma priorytety: czas wolny czy dodatkowy zarobek

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email