Czy PHP web developer może pracować zdalnie?

praca zdalna php web developer

Czy PHP web developer może pracować zdalnie?

Praca zdalna to marzenie niejednego etatowca. Brak konieczności wczesnego zrywania się z łóżka, oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy to tylko początek długiej listy atutów. Czy programista może pracować zdanie? O tym poniżej.

Współczesne zawody

Twórca stron internetowych zdecydowanie należy do coraz większej grupy zawodów XXI wieku. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie słyszał o takiej specjalności. Do wykonywania wspomnianej pracy niezbędny jest odpowiedni komputer i oprogramowanie, które w przypadku PHP web developera jest zupełnie darmowe. Czy zatem konieczne jest codzienne stawianie się w firmie? Oczywiście, że nie. Jak się okazuje, strony można tworzyć nawet w zaciszu domowym. Pod pewnymi jednak warunkami…

Samodyscyplina i samokontrola

Nieważne, czy programista, grafik, czy copywriter. Każdy z tych zawodów może być wykonywany zdalnie. Poza dostępem do internetu, kluczowe jest tutaj jednak nadawanie priorytetów. W przypadku pracy zdalnej należy pamiętać, że w pracy (nawet tej wykonywanej zdalnie) pracujemy. Oznacza to, że nie robimy sobie przerwy co pół godziny (przecież szef nie patrzy) na kawę, czy przeglądanie mediów społecznościowych. Nie rozpraszamy się również rozmowami telefonicznymi z rodziną, czy znajomymi. Nie przeglądamy maili itp. Bo praca to praca. A w pracy z reguły pracujemy, czyli wykonujemy obowiązki, za które nam płacą. Koniec i kropka.

Reasumując, owszem PHP web developer może pracować zdalnie. Pod warunkiem jednak, iż jest on na tyle zorganizowany i zdyscyplinowany, że potrafi odróżnić czas przeznaczony na pracę od tego na odpoczynek.

Avatar for Marcin

Marcin

7 komentarzy

 • Avatar for Emil
  Emil
  Odpowiedz
  Posted at 14:02, 8 stycznia 2021

  pewnie, że programista może pracować zdalnie

 • Avatar for Tomek
  Tomek
  Odpowiedz
  Posted at 13:27, 23 marca 2022

  Programista z powodzeniem może pracować zdalnie

 • Avatar for Marek
  Marek
  Odpowiedz
  Posted at 13:23, 19 maja 2022

  Dla php web developera nie stanowi żadnego problemu praca zdalna, ale i tak dobrze jest spotkać się ze współpracownikami od czasu do czasu w biurze.

  • Avatar for Nataniel
   Nataniel
   Odpowiedz
   Posted at 15:51, 1 czerwca 2022

   Ja wolę pracować z ludźmi

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email