Czy rynek IT jest zarezerwowany tylko dla młodych ludzi?

czy rynek IT zarezerwowany jest tylko dla młodych

Czy rynek IT jest zarezerwowany tylko dla młodych ludzi?

W społeczeństwie polskim zwykło się mówić, że zarówno wszelkie nowinki technologiczne, jak i nowoczesne technologie są domeną ludzi, których średnia wieku to 25 lat. Tymczasem odsetek seniorów, którzy korzystają z tabletów i smartfonów, nieustannie się powiększa. Jak zatem wygląda to w praktyce?

Strach, który ma wielkie oczy

Faktycznie coraz więcej Polaków przekonuje się na własnej skórze, że rozwój technologiczny to olbrzymie szanse i nowe możliwości. W podobnym tempie pojawia się także liczba nowych zawodów. Doskonałym tego przykładem jest, chociażby PHP web developer, czyli mówiąc potocznym językiem-programista. Co ciekawe, w ramach tej profesji pojawił się podział na juniora i seniora. Czy zatem ten drugi oznacza osoby starsze?

Senior, czyli właściwie kto

Otóż w rzeczywistości wcale tak nie jest. Senior PHP web developer to osoba, która posiada bogatsze doświadczenie zawodowe, czyli dłużej tworzy strony internetowe (przeważnie powyżej 2 lat). Dla potencjalnego pracodawcy oznacza to większe możliwości i współpracę przy bardzo wymagających aplikacjach, czy stronach webowych. Z kolei dla samego PHP web developera tytuł ten gwarantuje wyższe stawki wynagrodzenia.

Co ciekawe, firmy zatrudniające programistów jednoznacznie twierdzą, iż programowanie nie należy tylko do pokolenia Y. Ciekawa praca, bardzo atrakcyjne zarobki, olbrzymie możliwości rozwoju. Wszystko to sprawia, że pisanie stron internetowych staje się zawodem przyszłości i pracą dla osób w różnym wieku.

Avatar for Marcin

Marcin

2 komentarze

  • Avatar for Bartek
    Bartek
    Odpowiedz
    Posted at 15:13, 7 maja 2021

    Młody umysł działa szybciej, a to w IT jest ważne

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email