Ile naprawdę zarabia PHP Web Developer?

ile naprawdę zarabia php web developer

Ile naprawdę zarabia PHP Web Developer?

Legendy głoszą, że programiści PHP są jednymi z najlepiej zarabiających w branży IT. Jak jest naprawdę? Ile właściwie wynosi wynagrodzenie zasadnicze twórców witryn internetowych? Szczegóły w poniższym materiale.

Ponad 8 tysięcy 

Statystyki wskazują, że średnia miesięcznych zarobków PHP Web Developerów wynosi ponad 8000 zł brutto (w zależności od źródła 8200-8500 zł). W praktyce spory odsetek programistów zarabia o wiele więcej. Są też tacy (głównie junior php web developerzy), którzy zarabiają nieco mniej.

Opisane powyżej kwoty to stawki brutto. Warto zatem sprawdzić, ile wspomniani pracownicy branży IT otrzymują finalnie. Na początku warto zaznaczyć, że bardzo duży procent programistów prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla pracodawców. Z drugiej strony, stwarza to olbrzymie możliwości dla pracowników. W przypadku rozliczenia w systemie B2B PHP Web Developer otrzymuje średnio 6200 zł netto. Ma też możliwość skorzystania z licznych ulg dla firm.

W dalszym ciągu istnieją jednak pracodawcy, którzy zatrudniają etatowców. W takiej sytuacji ich wynagrodzenie finalne sięga kwoty około 6000 zł. W tym przypadku nie mają oni możliwości korzystania z ulg np. na zakup sprzętu komputerowego, który jak wiadomo, w tym fachu wymaga ciągłych modyfikacji i podążania za najnowszymi technologiami.

Reasumując, opisane powyżej poziomy wynagrodzenia to tylko początek możliwości, jakie rynek stwarza PHP Web Developerom. Większość z nich wykonuje kilka zleceń jednocześnie, co pozwala więcej zarabiać, rozbudowywać własne portfolio oraz tworzyć dla siebie zupełnie nowe możliwości i szanse.

Avatar for Marcin

Marcin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email