Ile zarabia PHP Web Developer?

zarobki php web developera

Ile zarabia PHP Web Developer?

Web Developer – programista PHP – to stanowisko w branży IT, charakteryzującej się jednym z najwyższych w Polsce (obok branży finansowej) poziomem zarobków. Wysokość wynagrodzenia programistów i prestiż tego stanowiska stają się już niemal legendarne.

Jak jest w rzeczywistości? Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że rynek IT jest bardzo elastyczny pod względem zarobków i nawet w obrębie tego samego stanowiska występują duże wahania. Wynagrodzenia uzależnione są nie tylko od wielkości firmy, ale również jej pozycji na rynku, a także formy zatrudnienia, doświadczenia i umiejętności. W przypadku programistów, duże znaczenie ma również język programowania, jakim się posługują.

Junior Web Developer zarabia średnio od 5 do 7 tys., a mediana płac na tym stanowisku wynosi 4700 zł. Wzrost poziomu doświadczenia powoduje wzrost zarobków średnio o 50%. I tak, mediana zarobków PHP Web Developer wynosi 8300 zł., a średnio zarabiają oni od 8 do 13 tys. Dodatkowo, w zależności od formy zatrudnienia, przysługują im różne benefity. Najczęstsze z nich to dofinansowania do szkoleń i kursów oraz zajęć sportowo-rekreacyjnych.

Wynagrodzenia programistów wydają się zatem bardzo atrakcyjne. W porównaniu jednak do zarobków za granicą, są jednymi z najniższych w Europie. Przykładowo, niemiecki programista może liczyć aż na 240% pensji polskiego kolegi.

 

Avatar for Marcin

Marcin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email