Jak odpoczywa programista?

jak odpoczywa programista

Jak odpoczywa programista?

Czas przeznaczony na odpoczynek i regenerację organizmu to jeden z najbardziej istotnych elementów w całym dniu pracy. Dlaczego jest tak istotny? Jak właściwie nim zarządzać? Wreszcie jak wygląda w przypadku php web developera? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Ład i harmonia 

Chwila wytchnienia i oderwania wzroku od szklanego monitora jest kluczowa. Dotyczy to przede wszystkim zawodów, w których przez cały dzień oczy pracownika są skierowane na komputer. Do ich grona należą także programiści. Odpoczynek jest ważny jeszcze z kilku innych względów. Po pierwsze fizycznych. Jak wskazują badania, długie godziny spędzone w niezmiennej pozycji siedzącej, przyczyniają się do powstawania wielu dolegliwości m.in. bólu kręgosłupa. Po drugie, bardzo często podczas przerwy do głowy przychodzą nowe pomysły. Wreszcie po trzecie, zmęczony pracownik jest o wiele mniej efektywny w swoich działaniach. Ponadto ulega wydłużeniu jego czas reakcji na różnego rodzaju bodźce zewnętrzne, w tym również te zagrażające zdrowiu lub życiu. Dlatego drodzy pracownicy, przerwy warto również robić ze względu na bezpieczeństwo.

Odpoczynek w praktyce

Poza krótkimi przerwami w trakcie dnia pracy, warto także zadbać o dłuższy odpoczynek po powrocie do domu. W tym przypadku warto wziąć przykład z php web developerów. Jak się okazuje, jakość ich odpoczynku wzrasta. Dlaczego? Jeszcze kilka lat temu, programista po powrocie z pracy, nadal spędzał długie godziny przy komputerze. Aktualnie jest wręcz przeciwnie. Coraz więcej twórców stron internetowych spędza aktywnie czas. Ponad połowa z nich regularnie uprawia aktywności fizyczne np. biega lub pływa. Prawie jedna czwarta programistów bierze czynny udział w zabawie ze swoimi dziećmi. Co piąty php web developer korzysta ze zorganizowanych zajęć grupowych typu taniec towarzyski. Aktywnościami, które uplasowały się na samym końcu, są szachy i inne gry o charakterze siedzącym.

Avatar for Marcin

Marcin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email