Jak zostać Web Developerem?

jak zostać web developerem

Jak zostać Web Developerem?

Karierę programisty PHP, w prężnie rozwijającej się branży IT, zaczyna się od stanowiska Junior Web Developera. Studia i wykształcenie są oczywiście bezspornym atutem, jednak w tej pracy zdecydowanie bardziej liczą się umiejętności i doświadczenie. Bardziej cenny dla pracodawcy będzie samouk z nieprzeciętnymi umiejętnościami niż osoba po studiach bez żadnego doświadczenia.

Zatem, jeżeli czujemy się dobrze w zagadnieniach programistycznych, a język programowania nie jest nam obcy – warto rozwijać się w tym kierunku, by zdobyć wymarzoną pracę. A tej, na współczesnym rynku, jest na prawdę bardzo dużo.

Najprostszą drogą zdobycia wymaganej wiedzy są praktyczne kursy programowania. Niektóre oferują przygotowanie do wykonywania zawodu już w kilka tygodni. Jeżeli jednak jesteśmy początkujący, warto wybrać dłuższą ścieżkę edukacji. Popularne bootcampy oferują naukę programowania w około dwa miesiące. Szkoły programowania mają tę zaletę, że zajęcia prowadzone są przez praktyków, więc nie musimy obawiać się żmudnego – i często nieprzydatnego – przygotowania teoretycznego.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że kursy są bardzo intensywne i wymagają maksymalnego zaangażowania, a także dość sporo kosztują. Alternatywą mogą być szkoły policealne, które oferują naukę w trybie dwuletnim, weekendowym. Przed aplikowaniem na konkretne stanowisko, warto także móc pochwalić się już zrealizowanymi projektami, będącymi potwierdzeniem nabytych umiejętności.

Avatar for Marcin

Marcin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email