Jaki powinien być dobry programista?

programista

Jaki powinien być dobry programista?

Biorąc pod uwagę olbrzymie zainteresowanie tworzeniem stron internetowych, coraz więcej młodych ludzi zastanawia się nad byciem programistą. Dla zdecydowanej większości przynętą jest bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Niestety tylko część z nich zadaje sobie pytanie, czy sobie poradzą. Jak się okazuje, nie każdy może zostać PHP web developerem. Poniżej przedstawiam trzy najważniejsze cechy, którymi powinien odznaczać się dobry programista.

Pasjonat

Z programowaniem jest bardzo podobnie jak z fotografią. Tylko osoby, dla których praca jest pasją, są w stanie tworzyć naprawdę imponujące projekty. W przypadku PHP web developera wystarczy rzut okiem na linijki kodu, aby stwierdzić, co potrafi i dlaczego programuje. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka coś jest niewidoczne, z czasem i tak da się to poznać.

Pracoholik

Być może dla niektórych słowo to ma negatywny wydźwięk. W tym jednak aspekcie chodzi o bardzo pozytywne bycie niezwykle pracowitym. Programowanie nie jest zajęciem od 8 do 16. Niekiedy zdarza się tak, że trzeba zostać nieco dłużej w pracy, bo akurat jesteśmy w trakcie tworzenia zupełnie nowego kodu, czy funkcjonalności.

Opanowanie i cierpliwość

Jeżeli już mowa o długich linijkach kodu, to warto wspomnieć również o ogromnych pokładach cierpliwości, które powinny drzemać w kandydacie na PHP web developera. Programowanie to niezwykle żmudny proces, który niejednokrotnie wymaga długiego ślęczenia i wpatrywania się w kod. Niekiedy trzeba też wyłapać jakiś błąd, czy ukryty szczegół.

Avatar for Marcin

Marcin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email