Kiedy programowanie jest zawodem, a kiedy tylko pasją

programowanie

Kiedy programowanie jest zawodem, a kiedy tylko pasją

Wybór ścieżki zawodowej jest kluczowym problemem w życiu każdego młodego człowieka. Niekiedy decydują o tym sugestie bliskich, bądź znajomych. Innym razem dzieje się to zupełnie przypadkowo. Są również takie przypadki, w których zawód rodzi się z pasji. Tak właśnie dzieje się najczęściej w przypadku php web developera. Jak w takim razie odnaleźć granicę pomiędzy pracą, a czasem wolnym? Kiedy można powiedzieć, że to jest już sposób na zarabianie na życie? Rozważmy wspólnie kilka przypadków.

Po pierwsze ekscytacja

Wyobraź sobie sytuację, w której młoda osoba zupełnie przypadkiem trafia na gęstą ścieżkę rynku IT. Jest zafascynowana mnogością możliwości, jakie oferuje ta branża. Wreszcie jest pod ogromnym wrażeniem tego, ile daje samo programowanie. W dzisiejszej dobie jest wręcz koniecznością dla wielu sektorów gospodarczych. Niemalże cała gospodarka światowa opiera się na nowoczesnych technologiach i rozwiązaniach. Pojawia się zatem ekscytacja, która z czasem przerodzi się w pasję do tworzenia  witryn lub aplikacji. Kolejnym krokiem będzie niewątpliwie w tym przypadku wybór tego zajęcia, jako sposobu na życie. Co ciekawe, w pierwszej grupie znaleźć można osoby, które raczej nie zdobyły dyplomu z programowania. Są jednak na tyle pochłonięte tym zajęciem, że korzystają z licznych kursów i szkoleń.

Po drugie miłość

Nauka programowania od najmłodszych lat to dewiza drugiej grupy php web developerów. Miłością do tego zajęcia najczęściej zaszczepiają ich rodzice lub nauczyciele. W tym przypadku młodzi ludzie zdobywają wykształcenie kierunkowe w tym konkretnym fachu.

Po trzecie konieczność

Wreszcie są też takie przypadki, w których zmiana zawodu staje się koniecznością z wielu powodów. Może to być wypalenie zawodowe, kontuzja, czy chęć rozwoju i osiągania wyższych zarobków. Bez względu na powód, ta grupa php web developerów ma bardzo wysoki poziom motywacji.

Jak zatem widać w powyższej analizie, programowanie to dla większości przypadków pasja, która przeradza się w sposób na godne życie.

Avatar for Marcin

Marcin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email