Kiedy studia to za mało

studia

Kiedy studia to za mało

Życie akademickie potrafi być niezwykle intrygujące. Wiedzą o tym zarówno studenci, jak i absolwenci uczelni wyższych. Okazuje się jednak, że są pewne profesje, dla których edukacja akademicka nie jest najważniejsza. O jakich zawodach mowa? I czy warto w takim razie studiować?

Praktyka czyni mistrza

Jedną z profesji, dla których edukacja to za mało jest zawód php web developera. Owszem uczelnia może zapewnić naukę i wdrożenie w podstawy. Jednak bazowanie tylko i wyłącznie na minimum to za mało dla programisty. W przypadku tego zawodu o wiele bardziej liczą się długie godziny spędzone na pisaniu kodu. Czy w takim razie nie warto studiować?

Student, czy praktyk

Wielu młodych ludzi staje przed takim właśnie dylematem. Zastanawiają się oni, czy w ogóle warto iść na uczelnię. Odpowiedź brzmi tak. Podczas studiów można zdobyć naprawdę solidne podstawy oraz usystematyzować ewentualną wiedzę. Warto także wykorzystać te kilka lat na zdobywanie doświadczeń. W jaki sposób? Chociażby poprzez udział w różnego rodzaju projektach uczelnianych. Warto także pamiętać o kołach zainteresowań, które zrzeszają studentów wokół konkretnej dziedziny. Ponadto każdy php web developer wie, że już na etapie studiów może poznać potencjalnych pracodawców w swoim mieście, czy nawet zdobyć wymarzoną pracę. Jak to możliwe? Otóż warto wiedzieć, że uczelnie techniczne niejednokrotnie współpracują z przedsiębiorcami z regionu.

Avatar for Marcin

Marcin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email