O wyższości programisty PHP nad innymi

programista php

O wyższości programisty PHP nad innymi

PHP to jeden z wielu języków programowania. Developerzy, którzy tworzą przy jego pomocy strony, uważają, że jest on wyjątkowy. Na czym jednak polega jego przewaga nad innymi? O tym poniżej.

Nie taki skrypt straszny

Jego zwolennicy twierdzą, że jest jednym z najłatwiejszych do nauki języków. Faktycznie tak jest. Ponieważ, aby rozpocząć przygodę z zostaniem PHP web developer, wystarczy tylko znać podstawy języka HTML (ewentualnie XHTML) oraz orientować się w zagadnieniach związanych z internetem, siecią WWW oraz zasadą działania serwerów WWW. Mile widziana będzie również podstawowa znajomość protokołu HTTP. Język ten umożliwia tworzenie dynamicznych stron internetowych. Samo oprogramowanie zaś jest zupełnie darmowe i kompatybilne z systemem Windows i Linux. Co ciekawe, jest to jeden z pierwszych powszechnie wykorzystywanych języków programowania w naszym kraju. Jest on bardzo popularny w sieci. PHP web developerzy wykorzystują go do tworzenia blogów, czy równie popularnych for internetowych. Bardzo łatwo o hosting aplikacji napisanych w PHP, głównie dlatego, że prawie każdy serwer obsługuje ten język.

Mam nadzieję, że powyższy artykuł przekonał cię o wyższości tego języka nad innymi. Być może także zachęcił do nauki programowania. Jedno jest pewne, programiści PHP na brak zleceń raczej nie narzekają.

Avatar for Marcin

Marcin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email