Programista na kanapie

programista na kanapie

Podobno na kanapie siedzi leń, który nic nie robi przez cały dzień. Co w takim razie robi na niej php web developer? I dlaczego wielu z nich marzy o tym, aby się na niej znaleźć?

Praca zdalna

Programowanie z poziomu własnego domu to marzenie wielu twórców stron i aplikacji mobilnych. Po pierwsze pozwala na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na dojazdy, stanie w korkach itp. Ten model pracy wiąże się także z innymi dogodnościami jak np. praca w elastycznych godzinach. Co jest bardzo ważne dla osób, które np. lubią programować w godzinach nocnych, w których firmy są z reguły zamknięte. Gratką może być także możliwość wyjścia na spacer z psem, ugotowania obiadu, czy załatwienie spraw na mieście w godzinach, w których większość z nas jest w biurze. Brak szefa, czy bezpośredniego przełożonego tuż obok, może być kolejnym atutem tego modelu pracy.

Kilka pieczeni na jednym ogniu

Praca wykonywana zdanie to także możliwość wykonywania zleceń dla więcej niż jednego zleceniodawcy. Pod warunkiem, że nie została podpisana żadna umowa lojalnościowa. Jest to szczególnie ważne dla tych php web developerów, którzy chcą się rozwijać i próbować swoich sił w wielu różnych dziedzinach branży IT. Bardzo często współpraca z różnymi podmiotami daje takie szanse.

Jak zatem widać, php web developer na kanapie wcale nie oznacza lenia, a tylko i wyłącznie pracownika zdalnego. Miejmy tylko nadzieję, że taki programista nie będzie spędzał na niej całych dni, bo odpoczynek jest równie ważny, co praca.

Avatar for Marcin

Marcin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email