Wiek, a branża IT

branża IT

Wiek, a branża IT

Przyjęło się, że programiści to osoby młode. Nic dziwnego, skoro cała branża IT jest dziedziną stosunkowo nową. Pod warunkiem, że zestawimy ją z innymi profesjami, które już od wieków są wykonywane w naszym kraju. W poniższym materiale postaramy się, na przykładzie pracy php web developera, odpowiedzieć na pytanie, czy wiek ma znaczenie w jednym z najmłodszych sektorów gospodarczych w Polsce.

Niedalekie początki

Już na wstępie warto wyraźnie podkreślić, że programowanie jest dziedziną dość świeżą na polskim rynku pracy. Nic więc dziwnego, że raczej ciężko jest znaleźć grono emerytowanych twórców php. Z drugiej strony jest to zajęcie na tyle atrakcyjne i dobrze płatne, że przyciąga do swoich szeregów całe mnóstwo młodych ludzi. Ci, nie tylko kochają nowoczesne technologie, ale wręcz nie potrafią bez nich żyć.

Im starszy, tym lepszy

Szeregi programistów charakteryzują się tym, że jeśli raz ktoś zacznie tworzyć swoje własne linijki kodu, raczej trudno będzie mu z tego zrezygnować. Co za tym idzie, ludzie ci nie zmieniają branży i raczej w przeważającej większości przypadków podążają ścieżką php web developera. W efekcie, im ktoś jest starszy, tym dysponuje większym doświadczeniem zawodowym w danej dziedzinie. A to w oczach pracodawców jest bardzo cenne.

Reasumując, w stosunkowo młodej branży IT wiek ma znaczenie. W zdecydowanej większości przypadków działa on na korzyść potencjalnego kandydata. Zdaniem pracodawców, php web developer wraz z wiekiem nabywa dodatkowej wiedzy i umiejętności. Warto jednak mieć na uwadze, że programowanie pochłania całe rzesze młodych ludzi.

Avatar for Marcin

Marcin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email