Wymagania, stawiane przed Web Developerami

wymagania

Wymagania, stawiane przed Web Developerami

Praca programisty ma charakter indywidualny, dlatego powinien on być samodzielny i potrafić doskonale organizować swoje miejsce pracy. Czasem konieczna jest jednak praca w grupie, zwykle o charakterze konsultacyjnym, dlatego programista PHP musi posiadać pewne umiejętności interpersonalne. Nie może mieć problemów z koncentracją uwagi czy cierpliwością.

Zawód ten wymaga wykształcenia specyficznych umiejętności takich, jak myślenie analityczne, logiczne rozumowanie, uzdolnienia techniczne i rachunkowe, a także twórcze podejście do rozwiązywania problemów. Osoby, myślące schematycznie, raczej sobie nie poradzą na tym stanowisku.

PHP Web Developer musi być dokładny, spostrzegawczy i terminowy, a także posiadać dobrą pamięć. Ze względu na specyfikę dynamicznie rozwijającej się dziedziny, jaką jest programowanie, osoba zatrudniona na tym stanowisku musi przywiązywać dużą wagę do samodoskonalenia i szerokiego rozwoju zawodowego. Samodzielne pogłębianie wiedzy, a także uczestnictwo w kursach, warsztatach i seminariach branżowych są niezbędne, by odnieść sukces.

Dobry programista to taki, dla którego praca jest pasją. Poza umiejętnościami, niezbędne jest także wykształcenie. Poza oczywistymi zdolnościami informatycznymi, programista powinien również posiadać wiedzę z takich dziedzin, jak ekonomia, finanse czy prawo. Konieczna jest także doskonała znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Avatar for Marcin

Marcin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię
Email