Czy rynek IT jest zarezerwowany tylko dla młodych ludzi?
W społeczeństwie polskim zwykło się mówić, że zarówno wszelkie nowinki technologiczne, jak i nowoczesne technologie są domeną ludzi, których średnia wieku to 25 lat. Tymczasem odsetek seniorów, którzy korzystają z tabletów i smartfonów, nieustannie się powiększa. Jak zatem wygląda to w praktyce?
Strach, który ma wielkie oczy
Faktycznie coraz więcej Polaków przekonuje się na własnej skórze, że rozwój technologiczny to olbrzymie szanse i nowe możliwości. W podobnym tempie pojawia się także liczba nowych zawodów. Doskonałym tego przykładem jest, chociażby PHP web developer, czyli mówiąc potocznym językiem-programista. Co ciekawe, w ramach tej profesji pojawił się podział na juniora i seniora. Czy zatem ten drugi oznacza osoby starsze?
Senior, czyli właściwie kto
Otóż w rzeczywistości wcale tak nie jest. Senior PHP web developer to osoba, która posiada bogatsze doświadczenie zawodowe, czyli dłużej tworzy strony internetowe (przeważnie powyżej 2 lat). Dla potencjalnego pracodawcy oznacza to większe możliwości i współpracę przy bardzo wymagających aplikacjach, czy stronach webowych. Z kolei dla samego PHP web developera tytuł ten gwarantuje wyższe stawki wynagrodzenia.
Co ciekawe, firmy zatrudniające programistów jednoznacznie twierdzą, iż programowanie nie należy tylko do pokolenia Y. Ciekawa praca, bardzo atrakcyjne zarobki, olbrzymie możliwości rozwoju. Wszystko to sprawia, że pisanie stron internetowych staje się zawodem przyszłości i pracą dla osób w różnym wieku.
Bartek
Młody umysł działa szybciej, a to w IT jest ważne
Marcin
Młody umysł jest na pewno bardziej chłonny
Roman
Nie można tak wykluczać starszych pracowników. Liczy się wiedza i umiejętności.
Marcin
Oczywiście, że tak.